İnternetten aldığımız ürünlerin tam beklediğimiz gibi çıkması hepimizin hayali :) Çok beğendiğin ürünleri satın alma sürecini hızlandıracak birkaç ipucunu senin için sıraladık.

 -  Alışveriş yapmadan önce ürününü beğendiğin alıcının yorumlarına ve ürün fotoğraflarına göz gezdirebilirmen sana ilk izlenim açısından faydalı olacaktır. Puanı yüksek, açıklayıcı fotoğraflara ve olumlu yorumlara sahip Dolap sahipleri ile keyifli ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsin.


 -  Satın almadan önce ürünle ilgili kafana takılan her soruyu satıcıyla görüş. Alışverişini tamamlamadan önce sorabileceğin sorular:             

 1. Benim için ölçebilir misin? 
  Kalıpların modellere göre değişiklik gösterebileceğini unutma.  Beğendiğin ürünü satın almadan önce satıcıdan ürünün tam ölçülerini sana göndermesini talep edebilirsin (bel, göğüs, bacak boyu ve kalça gibi)               
 2. Ürünün başka fotoğrafı var mı?
  Stok ya da imaj fotoğrafı kullanan satıcıdan ürünün birebir fotoğraflarını talep ederek tereddütlerini ortadan kaldırabilirsin.             
 3. Tam rengi nedir?
  Filtreli, karanlıkta ya da florasan ışığı altında çekilen ürünler renk konusunda yanıltabilir. Satıcıdan ürünü doğal ışıkta çekip göndermesini rica edebilirsin. 
 4. Ürünün toz torbası ya da orijinal kutusu mevcut mu? 
  Özellikle çanta ve ayakkabı alımlarında dolap sahibinden eğer varsa ürünü toz torbası ya da orijinal kutusuyla yollamasını isteyebilirsin.

 -  Daha fazla fotoğraf göndermesini rica etmek senin hakkın :) Ürünün detaylarını yakından görmek için satıcı ile iletişime geçip kafana takılan bölgeler hakkında fotoğraf atmasını talep etmek kafandaki soruları ortadan kaldıracaktır.

 -  Marka alımlarında eğer yoksa satıcıdan ürünün orijinallik kodunu, fatura bilgilerini,  iç etiket fotoğrafını ve logosunun göründüğü bir detay göndermesini isteyerek orijinallık konusunda kafana takılanları netleştirebilirsin.


 -  Kişisel bilglerinde tam adresinin yazılı olmasına dikkat et. Eksik adres ürünün kargo yoluyla sana ulaşmasını geciktirebilir.

 -  Elden ve site dışından satış teklifini kabul etme. Dolap yalnızca uygulama üzerinden gerçekleşen satışların teminatını vermektedir. Uygulama dışarısından tamamlanan satışlar sonucunda dolandırılma ,eksik veya yanlış ürün gönderilme riski ile karşı karşıya kalabilirsin.