Lüks Ürünleri Nasıl Satışa Koymalısın 

Söz konusu lüks ürün olduğunda çekeceğin fotoğraflar ve belirteceğin detaylar alıcıya satın alma yolunda bir rehber olacak. Bu nedenle ürünlerini yüksek kalitede, gün ışığında ve temiz bir zemin üzerinde çekmeye özen göstermelisin.

Peki lüks ürünleri dolabına koyarken hangi detaylara yer vermelisin ?

1- Çanta, ayakkabı ya da aksesuar fark etmez. Lüks ürünün güzelliğini gösterecek olan temiz bir zemin ve net bir açıdır. Varsa toz torbası, fatura vb. gibi detaylara da bu kare içinde yer vermelisin.


2- Söz konusu lüks ürün olduğunda bağlantı noktalarının, fermuarların ve dikiş bölgelerinin orijinallik konusunda önemli bir ışık tuttuğunu unutma.

​3- Mümkünse ürünün iç kısmını ve markası gösteren noktaya fotoğraflar arasında yer ver.


4 - Her markanın ve modelin kendine ait bir orijinallik kodu vardır. Ürünün orijinalliğini kanıtlamak için bu kodu fotoğraflamayı unutma.


Lüks ürünler de hasar alır :) Eğer ürününde herhangi bir hasar varsa bunu not kısmında belirterek alıcı ile aranda doğabilecek herhangi bir yanlış anlaşılmayı önceden engelleyebilirsin. 


Ürünlerin seri kodlarını nerede bulabilirsin?

- Ayakkabıların kodları genellikle dil dediğimiz iç bölgelerinde yer alır. Ürün, kutusu ile saklanmışsa bu kutu üzerindeki numara ve seri numarası da aynı olmak zorundadır.

- Çantaların orijinallik kodlarının bulunduğu yerler markaya göre farklılık gösterse de genellikle iç kısımdaki deri etiket üzerinde ya da iç cepte bulunurlar.

- Saatlerin kodlarına ve yazılarına arka kısımdan ulaşabilirsin.